Współczesne barbecue

0
43
Rate this post

Gastronomia, Grille rolkowe

Sezon wakacyjny i grillowy rozpoczął się na dobre. W każdy słoneczny weekend, wraz z rodzina lub przyjaciółmi, rozstawiany jest grill ogrodowy. Nikt nie wyobraża sobie sobotniego grilla bez kiełbasy czy mięsa. Jednak gdy pogoda nam nie dopisze, a my mamy ochotę na szybkie i danie grillowane, warto skorzystać z grilla rolkowego.

Za pomocą tego urządzenia gastronomicznego w szybki i łatwy sposób możemy przygotować dla siebie i rodziny, pyszne hot-dogi. Jest to takie samo urządzenie wykorzystywane przez stacje benzynowe czy bary szybkiej obsługi. Wracając z dalekiej podróży samochodem, autokarem, zatrzymujemy się na parkingu stacji lub baru i szukamy czegoś sycącego, apetycznie wyglądającego i coś co zostanie nam podane w kilka chwil. Grill rolkowy pozwala na przygotowanie pysznych i równomiernie przypieczonych parówek do hot dogów. Nie musimy obawiać się, że nie zdążymy przygotować dla wszystkich członków rodziny tej smacznej potrawy.

Urządzenie wyposażone jest od kilku do kilkunastu rolek, które umożliwiają upieczenie większej ilości w tym samym czasie. Obrotowe rolki wykonują bardzo wydajne smażenie, ale przede wszystkim równomierne rozłożenie temperatury. Nasze kiełbaski będą idealnie przyrumienione, nie musimy ich przekładać i obracać, aby każda upiekła się w podobny sposób. Grille rolkowe do hot-dogów są bardzo energooszczędne, co jest bardzo istotna cecha tego urządzenia, ze względu na to, że powinno ono funkcjonować bez przerwy przez długi czas. Oprócz energii elektrycznej zaoszczędzić możemy również czas, ponieważ to urządzenie gastronomiczne jest proste w konserwacji. Nie wymaga ono szorowania, używania drogich detergentów do usunięcia tłuszczu. Grill wykonany jest ze stali nierdzewnej i wyposażony jest w wewnętrzne grzałki, więc nie musimy martwić się o poparzenie. A specjalna warstwa anty-przylepna ogranicza przywieranie parówek do rolek, które mogłyby się spalić. Parówki możemy dokładać w dowolnej chwili, bez przerywania pracy urządzenia. Gdy uznamy, że dana parówka najlepiej nadaje się do naszego hot-doga, chwytamy go za pomocą długich szczypiec i kładziemy na bułkę.

Grill rolkowy stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego grilla. Można z niego korzystać nie tylko w trakcie burzy, deszczu, ale także podczas zwykłego smażenia kiełbasek. Dzięki temu urządzeniu możemy urozmaicić nasze tradycyjne i jednostajne smażenie na świeżym powietrzu. Jaką radość sprawimy naszym pociechom, gdy podamy im ta pyszną przekąskę, którą oglądają w amerykańskich filmach. Jest to prosty pomysł na szybkie i smaczne jedzenie.