Jaki piekarnik parowy wybrać? Ranking najlepszych modeli

0
26
Rate this post

Bez dobrej jakości piekarnika trudno jest wyobrazić sobie jakąkolwiek kuchnię. Stanowiący niezbędny element wyposażenia sprzęt umożliwia szybkie przygotowywanie wybranych potraw, ułatwiając i usprawniając tym samym wykonywanie codziennych obowiązków czy wyprawianie spotkań rodzinnych lub towarzyskich. Wśród wielu dostępnych na rynku urządzeń znaleźć można modele, obok których zdecydowanie nie można przejść obojętnie. Poniżej przedstawiamy nasz ranking nowoczesnych piekarników parowych!

Dobry piekarnik, czyli jaki? 

Dobrej jakości piekarnik, który spełni oczekiwania użytkowników, powinien charakteryzować się kilkoma istotnymi walorami. Przede wszystkim powinien on być wydajny i niezawodny, ale także możliwie energooszczędny. Taki sprzęt pozwoli na sprawne przygotowywanie posiłków, a także poczynienie pewnych oszczędności. Warto wybierać także piekarnik wyposażony w praktyczne funkcje oraz programy. Jednym z najciekawszych jest między innymi funkcja samoczyszczenia piekarnika w procesie pyrolizy, czyli usuwania zabrudzeń za pomocą wysokich temperatur. 

Piekarniki less waste 

Zdecydowanie warto wybierać także sprzęt, który posiadać będzie praktyczne funkcje odgrzewania, rozmrażania i odświeżania potraw. Dzięki temu możemy wykorzystywać w kuchni nie kilka urządzeń, a wyłącznie jeden sprzęt, co pozwoli nam znacznie zmniejszyć zużycie prądu. Możliwość szybkiego odgrzewania potraw oraz ich odświeżania pomoże nam także znacznie zmniejszyć ilość marnowanego oraz wyrzucanego jedzenia.  

Obecnie problem marnowania produktów spożywczych sięga zatrważającego pułapu. Warto więc przyjrzeć mu się od środka, zaczynając od własnych działań i ograniczając wyrzucanie wczorajszych dań czy kilkudniowego pieczywa. Z pomocą funkcji odświeżania możemy przywrócić wybranej potrawie czy pieczywu pierwotną świeżość, smak i aromat.  

Nowoczesne piekarniki parowe sprawdzone modele  

Najlepsze piekarniki parowe dostępne na rynku to urządzenia, które łączą w sobie funkcjonalność, niezawodność i ciekawą estetykę. Wśród dostępnych na rynku sprzętów znaleźć można ciekawe modele spełniające powyższe kryteria. Jednym z nich jest piekarnik parowy EOA9S31CX SteamPro z kamerą. Niezwykle nowoczesny i funkcjonalny stanowi synonim współczesnej kuchni, wychodzącej naprzeciw rosnącym potrzebom użytkowników. Piekarnik o pojemności 70 litrów i klasie energetycznej A++ charakteryzuje się wyjątkową wydajnością, przy jednoczesnej energooszczędności.  

Wyposażony w szeroką gamę praktycznych funkcji i programów umożliwia nie tylko klasyczne pieczenie, lecz także grillowanie, gotowanie potraw na parze, jak również rozmrażanie, odgrzewanie oraz odświeżanie. Ponadto piekarnik posiada funkcję Steamify, niezwykle pomocną w gotowaniu na parze, duszeniu, czy pieczeniu już z dodatkiem pary. Nowoczesna funkcja automatycznie dobiera najlepszą dla danej potrawy temperaturę oraz ilość pary. Piekarnik Electrolux EOA9S31CX SteamPro wyposażony jest także w niezwykle praktyczną kamerę, dzięki której – po połączeniu urządzenia z mobilną aplikacją – możliwe jest bieżące monitorowanie postępów pieczenia lub gotowania bez wstawania z kanapy.  

Innym urządzeniem zasługującym na uwagę jest piekarnik parowy Electrolux EOD6C71Z. Piekarnik z funkcją pary jest nie tylko wydajny, lecz także wyjątkowo estetyczny, dzięki czemu z łatwością można dopasować go do wystroju nowoczesnej kuchni. Piekarnik doskonale sprawdzi się zarówno do pieczenia mięs, jak i przygotowywania deserów, a także gotowania warzyw czy ryb na parze. Urządzenie wyposażone jest również w program pieczenia chleba, grillowania oraz rozmrażania produktów. Jego pojemność to aż 72 litry, dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako urządzenie dla dużej rodziny czy prawdziwego amatora kulinariów.  

Wybierając jeden z powyższych sprzętów, możemy mieć pewność, że codzienne przygotowywanie posiłków dla siebie i bliskich stanie się prawdziwą przyjemnością, a nasza kuchnia zyska urządzenie o niezwykłej estetyce.