Wygodna i praktyczna zmywarka

3 Views Comment Off

Trudno wyobrazić sobie współczesną kuchnię bez zmywarki. To urządzenie, które poprawia jakość życia, pozwalając zaoszczędzić czas, energię i pieniądze. Duży wybór zmywarek pozwala na znalezienie takiej, która będzie nie tylko spełniała wszystkie wymagania jej użytkowników, ale i będzie idealnie dopasowana do kuchni. Czym się kierować przy wyborze zmywarki? Jak znaleźć tę wygodną, praktyczną i najlepszą?

Jaki rozmiar zmywarki wybrać? 

Zmywarki dostępne są głównie w dwóch rozmiarach – 45 i 60cm. To, jaki rozmiar zmywarki wybrać, zależy od dwóch czynników – rozmiarów kuchni i, przede wszystkim, oczekiwań użytkowników.  

  • Zmywarka 45 cm – idealnie sprawdzi się w niewielkiej kuchni, zwiększając jej funkcjonalność. Mając zmywarkę, nie trzeba montować dwukomorowego zlewozmywaka, co z kolei oznacza więcej blatu kuchennego, ergo przestrzeni roboczej, co jest wyjątkowo cenne w małych przestrzeniach. Zmywarka w tym rozmiarze sprawdzi się również wtedy, kiedy na co dzień nie brudzi się zbyt dużej liczby naczyń, a więc dla małych rodzin, par i singli. 
  • Zmywarka 60cm – polecana jest wtedy, kiedy nie trzeba martwić się przestrzenią, a i zmywania jest na co dzień sporo. To idealne urządzenie dla rodzin oraz tych, którzy nie oszczędzają na naczyniach, a codzienne zmywanie pochłaniało mnóstwo czasu.  

Wybór rozmiaru zmywarki jest oczywiście kwestią indywidualną i nie ma tutaj żadnych reguł. Nie jest też tak, że zawsze większe oznacza lepsze. Dużą zmywarkę trudniej będzie zapełnić jednej czy dwóm osobom, dlatego polecana jest dla większej liczby użytkowników. Z kolei mała zmywarka dla dużych rodzin będzie niepraktyczna, gdyż po prostu pomieści mniej naczyń. 

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy? 

Zarówno małe, jak i duże zmywarki dostępne są w dwóch wersjach – wolnostojących i do zabudowy. Zmywarki wolnostojące będą się odznaczać w kuchni i można je wybrać zgodnie z własną estetyką – nowoczesny design i zróżnicowana kolorystka z pewnością znajdą swoich entuzjastów. To także idealne rozwiązanie wtedy, kiedy kuchnia jest już zaaranżowana, a decyzja o zakupie zmywarki zapadła później i ma się pewność, że nie dostanie się odpowiednio dopasowanych frontów. 

Z kolei modele do zabudowy polecane są tym, dla których liczy się spójność aranżacyjna i którzy nie chcą, by sprzęty odznaczały się od mebli. Zmywarka 60 do zabudowy, duża i masywna, z pewnością będzie widoczna na tle mebli i nie każdy lubi taki efekt. Przy mniejszym sprzęcie również różnica może naruszać wizualną estetykę. Możliwość zabudowy pozwala na idealne dopasowanie zmywarki do reszty mebli – nie będzie się w ogóle odznaczała. 

Zmywarki do zabudowy polecane są do kuchni minimalistycznych, a korzystanie z nich jest niezwykle wygodne. Panel sterowania jest dyskretnie ukryty w drzwiach urządzenia, a niektóre z modeli, np. Electrolux z serii QuickSelect, posiadają wyświetlacz podłogowy, który informuje o stanie zmywarki, więc nie trzeba się obawiać braku wglądu w wyświetlacz. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią ciszę pracy domowych sprzętów – zamiast sygnału dźwiękowego jest dyskretne światełko. Taki system świetnie sprawdzi się dla rodzin z małymi dziećmi, wrażliwymi na każdy dźwięk, a także dla tych, którzy będą korzystali ze zmywarki w nocy. 

Funkcjonalność zmywarki – na co zwrócić uwagę? 

Wybierając zmywarkę i chcąc, by była wygodna i praktyczna, warto zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar i rodzaj, ale przede wszystkim funkcje, jakie oferuje i jakie można dobrać do własnych preferencji. Warto zwrócić uwagę na takie rozwiązania, jak na przykład szuflada zamiast koszyków na sztućce, podświetlenie wewnętrzne, wygodne prowadnice czy składane półki. Niezależnie od tego, czy poszukuje się zmywarki 60 do zabudowy czy zmywarki 45 wolnostojącej, można mieć pewność, że wśród wielu nowoczesnych sprzętów na pewno znajdzie się taki, który spełni wszystkie oczekiwania.  

 

In : Informacje

About the author

Related Articles

Kategorie
Polecamy:
Archiwum: