Blogi kulinarne

0
38
Rate this post

Książki kucharskie. Jest to swego rodzaju przeżytek. Jednakże jest on bardzo przydatny w kuchni, bo przecież nie będziecie nosić wszędzie ze sobą swojego laptopa ?.

Jeżeli nigdy nie rozglądaliście się za przepisami, to prawdopodobnie nie zwracaliście na nie uwagi, a były cały czas w waszym otoczeniu. Podam wam krótką listę miejsc i osób, gdzie możecie znaleźć przepisy kulinarne:

Blogi kulinarne, serwisy i bazy wideo znajdujące się w Internecie. Jest on pełen entuzjastów wymieniających się między sobą przepisami. Umieszczają je wszędzie ? na blogach, stronach i kręcą nawet całe filmiki, uczące jak zrobić określone danie krok po kroku. Nigdzie indziej nie znajdziesz bardziej różnorodnej książki kucharskiej, niż ta, która znajduje się w Internecie.

Przede wszystkim najbogatszą wiedzę i najbliższą temu do czego jesteście przyzwyczajeni posiada twoja rodzina ? ojciec oraz matka. Najczęsciej w rodzinie to matka jest główną kucharką, ale czasami jest odwrotnie, a czasami rodzicie dzielą się obowiązkami po równo. Być może twój wujek posiada jakiś słynny w rodzinie przepis na makaron lub pikantnego kurczaka. Prawdopodobnie będą zaszczyceni tym, że zapytasz ich o przepis.

Inne źródła natchnienia to: gazety, supermarket, opakowania przypraw i jedzenia, ulotki sklepów, telewizja, szkoła, no i oczywiście twoi przyjaciele!

Pamiętaj, aby zbierać swoje przepisy w jednym miejscu np. folderze, zeszycie lub segregatorze! Szybko zaczenie rosnąć, a jeżeli nie będziesz trzymać porządku stracisz wiele wartościowych przepisów. Jednym z rozwiązań jest blog kulinarny, który mógłby zastąpić tobie zeszyt.