Trattoria mała Italia Stalowa Wola

0
57
Rate this post

Włochy
Pamiętam jak miałem może dziesięć lat i pojechaliśmy z rodzicami na wakacje do Włoch, spędziliśmy tam dwa najcudowniejsze tygodnie. To był dla nas bardzo wyjątkowy czas, ponieważ to były nasze pierwsze i jedyne takie wakacje.
Na mnie największe wrażenie zrobiło nie tyle widoki, architektura co jedzenie. Tam pierwszy raz jadłem tak dobry makaron, a wiadomo Włosi są mistrzami w tym fachu. Ale to jak u nich smakuje pizza, to nie da się opisać trzeba tam pojechać i spróbować samemu.
Mieszkaliśmy w hotelu, gdzie po drugiej stronie ulicy mieściła się Pizzeria Mała Italia, niezależnie od pory dnia zawsze było tam dużo ludzi, to tam poszliśmy na nasz pierwszy włoski obiad i po zjedzeniu u nich nie mogliśmy się przemóc aby iść do innej restauracji. Byliśmy pod wrażeniem ich umiejętności i zmysłu smaki. To właśnie wizyta we Włoszech i w wyżej opisanej restauracji wpłynęła na moją decyzję o planach na przyszłość, ponieważ postanowiłem zostać kucharzem i chciałem otworzyć swoją własną pizzerię w Warszawie.
Chciałem przenieś trochę tego Włoskiego świata do naszej stolicy.