Pizzeria italia Wałbrzych

0
62
Rate this post

Dlaczego włoskie jedzenie jest romantyczne?
Gondole w Wenecji, knajpki w Rzymie, pizza w Neapolu – to wszystko brzmi bardzo kusząco. Włosi wiedzą, jak zrobić odpowiedni nastrój. Każde spotkanie łatwo staje się najlepszą randką. W Polsce jako substytut włoskich pomysłów mamy takie miejsca, jak pizzeria Mała Italia.

Przez żołądek do serca – mówi przysłowie. W przypadku jedzenia rodem z Włoch sprawdza się ono idealnie. Pasty z sosem z papryczką chili podkręcają kubki smakowe i zmysły. Pomysł na wspólne jedzenie makaronu, to jeden z częściej powielanych motywów. Natomiast oliwki i włoskie wino to zaproszenie do kontynuacji wieczoru.

Nawet kaloryczna lazania, podana w blasku świec, staje się lekka jak piórko. Na deser koniecznie tiramisu i filiżanka cappuccino.

Skoro Włosi od małego zjadają takie specjały, nic dziwnego, że tak kochają swoje matki. Ale to z kolei czasem może studzić romantyczne uniesienia.

Włoskie jedzenie jest proste, a jednocześnie świeże. Tworzone z najlepszych składników daje ludziom wiele radości. Podobnie jak miłość.