Karmy dla zwierząt

0
38
Rate this post

Karmy dla zwierzat (9)Karmy dla zwierząt są produktem, którego oferta jest na rynku obecnie niezwykle szeroka. Dotyczy to zarówno psów, jak i kotów których wciąż przybywa w polskich gospodarstwach domowych. Właściciele małych mruczków często zastanawiają się jakiego rodzaju karmę mają wybrać dla swojego podopiecznego? Nie jest to pytanie, na które można udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Poszczególne karmy są bowiem przystosowane do potrzeb różnego rodzaju kotów. Niektóre z nich to specjalistyczne karmy weterynaryjne, które podaje się ze względu na dane schorzenie zwierzaka. Ich nie powinno się podawać zwierzęciu bez uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii. Inne karmy natomiast – i te dostępne są w zwykłych sklepach zoologicznych – różnią się najczęściej w swym składzie ilością danych składników pokarmowych.

Warto pamiętać o tym, iż koty są zwierzętami stricte mięsożernymi. Bez odpowiedniej ilości mięsa nie są w stanie zatem pozostać w dobrym stanie zdrowia. Na to powinno się zatem zwrócić przede wszystkim uwagę: na procent zawartości mięsa w danej karmie.