Indyki i ich pisklęta

0
49
Rate this post

Indyki i ich pisklęta.

Jeśli zakupiłeś pisklęta indycze, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze, podczas ich chowu zazwyczaj stosuje się żarówki podczerwieni oraz parasole, są to tak zwane sztuczne kwoki. Pisklaki potrzebują periodycznego wygrzewania się w wysokiej temperaturze, jakiej nie da się osiągnąć gdy ogrzewamy jedynie pomieszczenie.

Pod parasolem temperatura powinna wynosić około 32 stopnie Celsjusza w pierwszych dniach maluchów, gdy w pomieszczeniu panuje temperatura 25 stopni Celsjusza. Następnie należy obniżać stopniowo temperaturę o 4 stopnie Celsjusza ponieważ dzięki temu pisklęta będą częściej odchodzić od sztucznej kwoki po pożywienie. Dzięki różnicy temperatur w pomieszczeniu oraz pod sztuczną kwoką, termoregulacja pisklaków się poprawia.

Kolejnym ważnym elementem podczas opieki maluchów jest, rozkładanie arkuszy papieru na ściółce pod poidłami i karmidełkami do ich piątego dna życia. Stosuje się tą metodę by maluszki nie zjadały ściółki, która może zapchać ich wole, natomiast spożycie piasku im nie szkodzi.