Owoce, które nawadniają organizm

0
41
Rate this post

kulinaria (17)Nie tylko gorącym latem warto dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Jeśli znudziło Ci się picie wody mineralnej litrami, ale chcesz mieć pewność, że poziom wody i elektrolitów w Twoim ciele będzie na odpowiednim poziomie – skorzystaj z tego, co daje natura: z owoców.
Świeże owoce nie tylko nawodnią, ale także dostarczą organizmowi cennych składników odżywczych i mineralnych. Oto lista produktów, które najlepiej sprawdzą się w tej roli:

Cytrusy. Dostępne przez cały rok, nie ma więc żadnego problemu z ich zdobyciem. Składają się w większości z wody, a oprócz tego są także dobrym środkiem przeciwgrzybicznym i przeciwwirusowym.
Arbuzy. To mistrzowie nawadniania – w ponad 90 procentach składają się z wody, są również niskokaloryczne. Pozostałe składniki to cukry, magnez, potas, żelazo oraz duże ilości witaminy C.
Jabłka. W ich składzie woda także znajduje się na pierwszym miejscu – 83%. Usprawniają przemianę materii oraz oczyszczają organizm, zawierają witaminę C.
Brzoskwinie. Sezonowe owoce, będące bogatym źródłem wody, witamin A, C i K, wapnia, potasu, fosforu i kwasu foliowego. Bardzo dobrze nawadniają organizm, sprawdzą się świetnie w upalne, letnie dni, gdy w sklepach jest ich pod dostatkiem i to w przystępnej cenie.