Architektura centrów miast

77 Views Comment Off
Architektura centrów miast
1 vote, 10.00 avg. rating (87% score)

nieruchomosci (28)Jak wyglądają centra miast? To proste pytanie wydaje się banalne. I w zasadzie takie jest, ale przyjrzyjmy się raz jeszcze temu, jakie budynki możemy spotkać w centralnej części większości polskich aglomeracji.
Oczywiście Polsce daleko do krajów zachodnich czy USA, jednakże również i do nas dotarła moda na powstawanie drapaczy chmur. Wprawdzie nie mamy co się spodziewać, że w Warszawie czy Krakowie zobaczymy drugie Sears Tower, jednakże budynki wysokościowe na trwałe wpisały się w polski krajobraz metropolitarny.
W ostatnich latach wykonane kilka bardzo charakterystycznych wysokich budynków w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach czy też Gdyni. Jednakże należy pamiętać, że nie stały się one nagle dominującym stylem zabudowy centrów miast. Tam wciąż królują budynki sprzed lat, zazwyczaj tworzące starówki, gdzie czuć klimat czasów średniowiecznych czy też wieków późniejszych. Taka architektura wynika z polskiej tradycji i próżno się spodziewać, że nagle coś zacznie ją przesłaniać. I chyba nikt nie chciałby, żeby to co polskie ustąpiło przed tym co przyszło z zachodu.

Podobne wpisy na temat gotowania online:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy w Bydgoszczy łatwo znaleźć i wynająć restaurację na bankiety lub wesela w dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze:
Archiwum: